Podziękowania oraz zaproszenie

Szanowni Państwo – Członkowie społeczności akademickiej Politechniki Opolskiej

Dziękujemy za wszystkie spływające do nas słowa poparcia. To budujące, jak wiele jest osób, którym bliskie jest dobro Politechniki Opolskiej i które nie godzą się na traktowanie Naszej Uczelni oraz jej Pracowników w sposób przedmiotowy i instrumentalny.

Część z Państwa zdecydowała się już wstąpić do związku zawodowego. Pragniemy powitać nowych członków oraz zaprosić do wstępowania do Naszego Związku Zawodowego wszystkich, którym bliskie są podejmowane przez nas inicjatywy.

W związku z powtarzającymi się pytaniami ze strony zainteresowanych osób, poniżej krótka lista naistotniejszych odpowiedzi:

  • Wstąpienie do związku zawodowego wymaga jedynie wypełnienia deklaracji członkowskiej dostępnej pod adresem: Deklaracja członkowska ZZPPO .
  • Deklarację wystarczy wypełnić i wysłać jej zdjęcie lub skan na adres zwiazek.pracownikow@gmail.com.
  • W chwili obecnej z członkostwem w związku nie wiążą się żadne opłaty.
  • Lista członków związku zawodowego znana jest tylko najbliższemu gronu zaufanych osób zarządu związku. Władze uczelni nie są informowane oraz nie mają prawa żądać dostępu do informacji o członkach związku. Państwa członkostwo w związku pozostanie więc anonimowe, o ile nie postanowicie Państwo sami go ujawnić lub nie zwrócicie się do nas z prośbą o reprezentowanie Państwa w ewentualnej spornej sprawie z władzami uczelni.
  • Jeżeli zależy Państwu na zachowaniu anonimowości – warto oczywiście unikać odwiedzania strony związku z komputerów uczelni oraz wysyłania do nas wiadomości ze służbowych adresów e-mail. Znane są nam niestety przypadki, kiedy historia służbowej korespondencji wykorzystywana była przez władze uczelni w sposób co najmniej nieelegancki.

Zachęcamy do podjęcia wspólnego wysiłku o to, żeby na Politechnice Opolskiej zapanowały w końcu zasady swobody wymiany opinii, wzajemnego szacunku oraz uczciwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *