Odpowiedź dla Przewodniczącej NSZZ “Solidarność”

Szanowna Pani dr hab. Maria Kalczyńska Przewodnicząca NSZZ „Solidarność”

W nawiązaniu do odpowiedzi Pani Przewodniczącej na mój List Otwarty, w pierwszej kolejności pragnę bardzo serdecznie podziękować za lekcję ortografii, której mi Pani była łaskawa udzielić. Nie jesteśmy idealni, bo jesteśmy tylko ludźmi, ze swoimi wadami, słabościami
i ułomnościami, czego Pani wystąpienie jest przykładem.

Zdanie „odmówiono nam ochrony związkowej wobec Pracodawcy” użyte w Liście Otwartym skierowanym do Pani, oznacza liczbę mnogą a nie pojedynczą – swoją drogą powinna Pani przewodnicząca pamiętać, ilu osobom odmówiła ochrony związkowej. Równie zastanawiające jest Pani sformułowanie: „sprawdzone fakty”. Warto zwrócić uwagę, Pani Przewodnicząca, że żyjemy w świecie nauki, posiadając stopnie i tytuły naukowe, nie zaś np. w świecie mediów, gdzie czasami „fakty” trzeba sprawdzać. W naszej rzeczywistości faktów sprawdzać nie trzeba, bo już ktoś wcześniej to za nas zrobił.

Nie sposób również nie podziękować za ocenę mojej osobowości. Wydaje się, że treść Pani wystąpienia najtrafniej podsumują słowa Juliana Tuwima – „Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”.

Z poważaniem

Przewodniczący ZZPPO

prof. dr hab. inż. Paweł Frącz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *