Stanowisko ZZPPO w sprawie oświadczenia PO z dnia 26.03.2019 w sprawie kontroli PIP

Szanowni Państwo, Członkowie Społeczności Akademickiej

Korzystając z okazji oraz chcąc by nawet z nieprzyjemnych spraw zawsze udawało się zrobić coś konstruktywnego i dobrego, w załączeniu przesyłam Stanowisko ZZPPO w sprawie Oświadczenia Politechniki Opolskiej z 26.03.2019 r. w sprawie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Politechnice Opolskiej, które w dniu dzisiejszym w godzinach porannych zostało skierowane do Rektora prof. Marka Tukiendorfa. Ponadto wysyłam Państwu prezentację dotyczącą spotkania w dniu 26.03.2019 r. w sprawie planowanych przez Rektora PO podwyżek wynagrodzeń pracowników, którą otrzymaliśmy od Pani Kwestor.

Chcemy zaznaczyć, iż jako ZZPPO stoimy na stanowisku, że przeznaczenie przez Rektora kwoty na podwyżki pozwalającej na zwiększenie wynagrodzeń o średnio 77,13 zł brutto na jednego pracownika (przy założeniu, że podwyżki dostanie jedynie 503 pracowników – nauczycieli nieobjętych zmianą stawki od 1 stycznia 2019 r. oraz pracowników niebędących nauczycielami) oraz odpowiednio 45,62 zł brutto na jednego pracownika (dla przypadku, gdy wszyscy pracownicy dostaną podwyżkę), w świetle obietnic publicznie wygłaszanych jeszcze na początku br. przez prof. Marka Tukiendorfa o spodziewanej ich wysokości, nie możemy inaczej nazwać jak tylko skandalem.

Dlatego już dziś informujemy i obiecujemy, że pomimo licznych nacisków i prób dyskredytacji naszych osób, podejmiemy wszystkie prawem przewidziane działania mające na celu nie tylko wyjaśnienie polityki płacowej Rektora, ale również zasadności ponoszonych dzisiaj kosztów,
w szczególności tych, o których prof. Marek Tukiendorf tak „niechętnie” mówi publicznie – pomimo, że ciąży na nim taki Ustawowy obowiązek.

W załączeniu stanowisko ZZPPO:

2019-03-28 ZZPPO – informacja w sprawie kontroli PIP

Rada Dziekanów 25 03 2019 r.

 

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący ZZPPO

prof. dr hab. inż. Paweł Frącz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *